pühapäev, 20. november 2016

Milod ja Kilod teevad tööd

NOVEMBER-nüüd ametlikult kõik töötab nii, nagu vaja.

I Kulgur Milo ehitus+ liikumisanduriga varustamine
Video Milo liikumisaanduri kasutamisest, vastava programmi loomine ning katsetamine. Kuidas toimetada siis, kui hiirt pole, õpime kasutama touchpadi/puuteplaati.
Huvitaval kombel ei tahtnud 2 liikumisandurit tööle hakata, kuid see-eest kõik ajud ühildusid arvutitega. Puuteplaadi kasutamine oli kindlasti keerukam kui hiirega töö, samas iga arvuti juures oli kokkuvõttes siiski vähemalt 1 laps, kes sai tööga hakkama.


II Milo ehitus+kallutussensori töölepanek
Video kallutussensori tööpõhimõtetest
Aitame saata Maxile ja Miale sõnumi Milo avastustest
2 Milo omavahelises koostöös kandami vedamine

Max ja Miasaid kõik sõnumid kätte,kahe Milo koostöö said kõik rühmad ka mõninga pusimisega tööle. Kuna kandamit vedades pidi mõlemil poolel olema sama raskuskese, siis kui midagi oli valesti ei liikunud Milo otse vaid hakkas ringiratast tiirutama. 3/5st rühmast pidid korrigeerime ehituslikke vigu või vaatama ülekande kummide asetuse üle. Huvitaval kombel prooviti panna kiirust 99999, kuigi on räägitud kordi, et kiiruseid on vaid 1-10, ja siis oldi üsna õnnetud, et Milo ei hakanud liikuma. Samas katsetamine on ainus asi, mis viib edasi. Punktid kirja loovuse eest.





*Kui legod juba käes on, siis võiks ju ka 1kg legosid kaaluda. Õige kaalu said kätte vaid need rühmad, kellel tekkis arusaam, et väiksem legojupp on ka kergem.



III Mis paneb asjad liikuma? Mis on hõõrdejõud. Katsetame erinevate asjade lükkamist mööda põrandat ning kallakust alla lastes? Paljajalu vs. sokkis
Raskeid asju vedava roboti ehitamine. Video vaatamine antud roboti tööst.
Esemete lisamine koormale seni kuni robot jääb seisma
Vestlus"mis juhtuks, kui asendaksime robotil olevad kettad suurte ratastega?" tulemuste dokumenteerimine.

Tänaseks siis lõppes ametlikult Milo periood meie robootikas. Milosid me enam ei ehita, kõik mida Milo meile õpetas panime aga kõrva taha. Uus robot sai endale nimeks aga Kiilo. Tegemist on robotiga, mis veab raskeid kandameid. Konks oli aga selles, et Milot ehitati peaaegu silmad kinni juba, kuna niivõrd palju oli ehitatud, siis Kiilo juhiste lugemisel ei olnud täpsed 5 rühma 10st. Kui oli ehitusviga, siis ta liikuma ei hakanud, mistõttu need 5 rühma võtsid roboti lahti ja tegid uuesti. 4/5st said veel ajapiirides selle ka tööle, kuid 1 paar sai õhtul veel rühmas ehitada. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar